BONJOUR reality|přehled nabídky RK

Prodej historického domu o 8 bytech, s historickými sklepními prostory a dvorním traktem ve Znojmě | BONJOUR reality

Prodej historického domu o 8 bytech, s historickými sklepními prostory a dvorním traktem ve Znojmě


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji dům o osmi bytových jednotkách, částečně podsklepený historickými sklepními prostorami zbudovanými ve skalním masívu s propojením na Znojemské podzemí. Součásti nemovitosti je dvorní trakt, jehož část tvoří i okrasná zahrada. Nemovitost se nachází v samém centru jihomoravského historického města Znojma, na ulici Zelenářská.

Dům o třech nadzemních podlažích sestává ze dvou, na sebe navazujících budov, každá s vlastním vstupem. Historická část domu zbudovaná v rozmezí 13. až 16. století disponuje třemi byty. Do domu se vstupuje z  ulice Zelenářské vysokým průjezdem, z něhož je přístup do bytu v přízemí budovy, do sklepních prostor, do dvorního traktu s okrasnou zahradou a na arkádovou chodbu, jež vede ke dvěma bytům v prvním a druhém patře.

Do druhé novější budovy, ve které se nachází dalších 5 bytových jednotek, se vstupuje přes dvorní trakt nemovitosti. Celková plocha parcely je 649 m2, z toho zastavěná plocha činí přibližně ¾ CP pozemku.

Budova situovaná podél ulice Zelenářské je historickou stavbou, převážně z kamene. V prvním nadzemním podlaží je průjezd, ze kterého je vstup do bytu ve zvýšené části prvního NP, o velikosti 2+1 (84,42 m2), dále vstup do technické – obslužné části a vstup do sklepních prostor zbudovaných ve skalním masívu. Z průjezdu se vstupuje na arkádové schodiště, ze kterého je přístup do bytů 3+1 (140,9 m2) a 4+1 (113 m2) ve druhém a třetím NP. Průjezd vede do vnitrobloku domu, kde je dlážděný obslužný chodník a dekorativní okrasná zahrada. Z chodníku je pak vstup do druhé novější budovy tohoto domu, kde jsou v  prvním NP situovány byty 2+1 (54,62 m2) a 3+1 (73,84 m2). Po schodišti se zábradlím je přístup do druhého NP, kde jsou též byty 2+1 (55 m2) a 3+1 (73,8 m2). Ve třetím NP je k dispozici byt 4+1 (108,4 m2).

Sklep je ve dvou úrovních, zapuštěn do skály, navazující na Znojemské katakomby, ve kterém jsou též zachované historické prvky. Disponuje světlíky, a je v něm umístěn topný plynový kotel náležející k bytu 2+1 v prvním NP. Má betonové podlahy a je vhodný k případné realizaci podnikatelského záměru.

Společná část domu v prvním NP lze upravit na další byt o velikosti 1+1 nebo na studio. V současné době slouží jako kolárna a úložný prostor pro nájemce bytových jednotek v domě.

Byt 2+1, ve zvýšené části přízemí historické části domu, je chráněnou památkou a je zapsán v Seznamu památkového dědictví České republiky. Jedna z jeho místnosti je kompletně obložená původním dřevěným obkladem, který je odborníky datován do začátku 14. století. V této místnosti se nachází i modernizovaný kachlový krb. Byt lze využít k bydlení, je ale více vhodnější za účelem kulturních a podnikatelských aktivit.          

Ve druhém NP historické části domu je nádherný byt o velikosti 3+1 (4+kk), s množstvím zachovalých historických prvků, v některých místnostech jsou dřevěné obklady, včetně stropů a podlah. Byt je  částečně průchozí s prostorným zádveřím a samostatným WC.

Třetí, byt v historické části domu, se nachází v podkrovních prostorách a má dispozici 4+1. Je prostorný, se samostatným WC a neprůchozími pokoji, vše ve velmi dobrém stavu. Disponuje též dřevěnými a kovanými prvky, je světlý a s okny jak k ul. Zelenářské, tak i směrem do dvorního traktu.

Nad tímto bytem je v sedlové střeše nevelký půdní prostor. Celá historická části domu je kompletně napojená na plyn (ve všech bytech je plynové topení a ohřev vody), elektřinu, vodovod a kanalizaci.

Druhá, dvorní budova, je postavená převážně z cihel. Výše uvedené byty v ní jsou klasického typu, do všech z nich, je zavedena elektřina, voda a kanalizace. Všechny disponují i komorou a jejich vytápění zajišťují elektrické přímotopy a teplou vodu el. bojlery. V budově je mezi byty světlíková šachta, do níž je přístup z 1. NP.

Poslední, celková rekonstrukce je z roku 1998 - 1999, každoročně probíhá běžná údržba nemovitosti. Sedm z bytů je pronajato stálým nájemcům. Osmý je k dispozici vlastníkovi. Parkování je možné v ulici před domem, nebo na nedalekých parkovištích. Část dvorního traktu lze přeměnit na parkování pro několik aut. Klidná a krásná část Moravského Znojma, kde je na dohas ruky vše, co se služeb a pohodlí bydlení týče. Perfektní investiční příležitost i pro zahraničního investora, Znojmo se nachází pouhých 90 km od Rakouské metropole a jednoho z nejužívanějších letištních terminálu v Evropě. Jedná se o nemovitost, jejíž koupě zaručeně zajistí novému vlastníkovi otevřenou bránu do Schengenského prostoru EU. Energetická hodnota (PENB) domu byla stanovená na hodnotu D. Podrobné informace k nemovitosti vám rádi sdělíme při osobním setkání, nebo během prohlídky nemovitosti

Cena: 26.000.000,- Kč

Prohlídku si mužete sjednat na mobil: (+420) 603 515 761, nebo na e-mail: info@bonjour.cz

Nemovitost na mapě

RK BONJOUR reality- řádným členem RKČR

Logorkcr

NOVINKY / ZAJIMAVOSTÍ

 • (°[]°)

  28.4.2017

  Lasky-casLÁSKY ČAS NEBO OSLAVA PRÁCE? 

  smile smilesmile 

kontaktní formulář .::ZAŠLETE NÁM::.

ANKETA: Plánujete letos prodat nemovitost

error V této anketě jste již hlasoval(a).
 1. Ano 2335
 2. Ano-musím 1520
 3. Teď ne 1142
 4. Ne 1154
 5. Počkám si... 1216